Eaton Bussmann High Speed Square Body Fuse 170M3717
Availability: In Stock
Eaton Bussmann series high speed square body fuse, 1000V, 315A, 200 kAIC, None, Fuse, Blade end X blade end, Class aR
GENERAL SPECIFICATIONS
PRODUCT NAME
Eaton Bussmann series high speed square body fuse
CATALOG NUMBER
170M3717
EAN
PRODUCT LENGTH/DEPTH
96 MM
PRODUCT HEIGHT
50 MM
PRODUCT WIDTH
170 MM